Нүүрсний сонсголын эхний хэсэгт гэрчээр дуудагдах 175 хүний нэрс
 
Энэ мэдээ хуучирсан буюу 2023/11/27-нд нийтлэгдсэн мэдээ болно.
Ангилал
Улс төр
Огноо
Унших
2 минут 23 секунд

Нүүрсний сонсголын эхний хэсэгт гэрчээр дуудагдах 175 хүний нэрс

Нүүрсний сонсголын талаар Хянан шалгах түр хороо хуралдаж, нотлох баримтыг шинжлэн судлах дараалал болон сонсголд гэрчээр дуудах тухай асуудлыг хэлэлцэж, тогтоол баталжээ. Энэ талаар Хянан шалгах түр хорооны дарга Б.Энхбаяр өнөөдөр /2023.11.27/ мэдээлэл хийлээ.

Нүүрсний сонсголыг хоёр үе шаттай зохион байгуулах бөгөөд эхний сонсголыг арванхоёрдугаар сарын 4-8-ны өдөр зохион байгуулна. Орон нутгийн жижиг Тавантолгойтой холбоотой сонсголд гэрчээр оролцох 175 нэрсийг танилцуулав.

2023.12.04-нд буюу эхний өдөр дуудагдах 62 хүн:

  1. УИХ-ын гишүүн асан Д.Бат-Эрдэнэ,
  2. УИХ-ын гишүүн Ш.Адьшаа,
  3. УИХ-ын гишүүн асан Р.Амаржаргал
  4. Эрдэнэцэцэг УИХ-ын гишүүн асан Ц.Баярсайханы гэр бүлийн хүн

2023.12.05-нд мөн Ц.Элбэгдорж, Д.Дорлигжав, М.Энх-амгалан, Д.Занданбат

Одоо аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгчөөр ажилласан байсан ажиллаж байгаа тус компанийн ТУЗ-ийн гишүүнээр ажиллаж байсан хүмүүсийг дуудья.

  1. Б.Бадраа
  2. Б.Батаа
  3. Б.Мятав
  4. Б.Дэндэвсамба
  5. Б.Цэвээн
  6. Ж.Отгонбаяр
  7. Ж.Сандаг
  8. Л.Цэцэг-Өлзий
  9. Н.Хүрлээ
  10. Н.Амарзаяа
  11. Н.Амгалан
  12. Н.Энхбат
  13. Р.Бадрах
  14. Т.Золжаргал
  15. Х.Батболд
  16. Х.Түмэндэлгэр
  17. Ц.Доржсүрэн
  18. Ц.Баттулга
  19. Ц.Бяцхансүх
  20. Ч.Жаргалсайхан
  21. А.Идэрцог
  22. Б.Түвшинбаяр
  23. Б.Эрдэнэ-Очир
  24. В.Мөнхбат
  25. Д.Мядагсүрэн
  26. Л.Батчулуун
  27. С.Сумьяа
  28. С.Мөнхбаяр
  29. Х.Түмэнбаяр
  30. Ш.Баянбат
  31. Р.Сэддорж
  32. Б.Нарантуяа
  33. Б.Мөнхбаатар
  34. Н.Ганчимэг
  35. Д.Ганболд
  36. Д.Дагвадорж
  37. Д.Эрдэнэбаяр
  38. Ц.Даваацэрэн
  39. Ц.Мөнхдэлгэр
  40. С.Мөнхжаргал
  41. Б.Содномцэрэн
  42. Ш.Шүрэнхишиг
  43. И.Амарсанаа
  44. Цэцэг-Өлзий
  45. Ж.Доржсүрэн
  46. Н.Лхагвадорж инженер
  47. П.Мөнхтуул
  48. Р.Зоригтбаатар
  49. Ц.Батсайхан
  50. Нэхийт Ханбогд сумын засаг дарга
  51. М.Оюун-Эрдэнэ Ханбогд сумын газрын даамал
  52. Золжаргал Өмнөговь аймгийн газрын харилцааи
  53. Ч.Төрмандах Худалдан авалт хангамжийн хэлтсийн захирал

Энэ дээр нэмэгдэх нь энэ долоо хоногийн хугацаанд энэ үеүдэд гарсан хэргүүдийг хэрэгсэхгүй болгосон гэх прокурорын тогтоол түр хороонд ирсний дараа холбогдох шийдвэр гарсан хуулийн байгууллагынхныг нэмж дуудна.

  1. Түвшинбаяр ТУЗ-ийн дарга,
  2. Шүрэнхишиг ерөнхий нягтлан бодогч,
  3. Ч.Төрмандах, "Бадрах-Од" компанийн гүйцэтгэх захирал,
  4. "Болор агро" компанийн гүйцэтгэх захирал,
  5. Таван хуур компанийн гүйцэтгэх захирал
  6. "Говь түрүү" компанийн гүйцэтгэх захирал,

12 дугаар сарын 6-нд гэрчээр дуудсан албан тушаалтнууд

  1. Ариунболд ЭТТ ХК-ийн гүйцэтгэх захирал,
  2. Хишиг-Арвин индустрал ХХК-ийн Баябацамц гүйцэтгэх захирал
  3. Б.Ганхуяг ЭТТ ХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  4. Батболд Үнэлгээний хорооны нарийн бичгийн дарга
  5. Шихихутаг “Эрдэнэ дриллинг” ХХК-ийн захирал
  6. “Варло Ворлд”,
  7. Уужимсанаа ЭТТ ХК-ийн хэлтсийн дарга
  8. Батнасан Чимо ХХК-ийн ерөнхий захирал
  9. Эрдэнэ-Од ЭТТ захиргаа удирдлагын хэлтсийн дарга
  10. Ганхүү Үнэлгээний хорооны нарийн бичгийн дарга
  11. Сумьяагарав
  12. Майцэцэг ЭТТ ХК-ийн ерөнхий нягтлан бодогч

Хоёр дахь сонсголыг аравхоёрдугаар сарын 18-22-ны өдөр зохион байгуулахаар тогтов. Нэрсийг сонсгол болохоос долоо хоногийн өмнө зарлана гэдгээ дуулгав.

Нийтийн байрны нүхэн жорлонгоос 9 сартай ураг олджээ
Нийтийн байрны нүхэн жорлонгоос 9 сартай ураг олджээ
 
СЕХ “Үндэсний Эвсэл“-ийн тэргүүн Н.Номтойбаярыг нэр дэвшигчээр бүртгэж авлаа
СЕХ “Үндэсний Эвсэл“-ийн тэргүүн Н.Номтойбаярыг нэр дэвшигчээр бүртгэж авлаа