МАН, АН, ХҮН-аас тойрогт нэр дэвшигчидтэй танилц
 
Ангилал
Улс төр
Огноо
Унших
3 минут 4 секунд

МАН, АН, ХҮН-аас тойрогт нэр дэвшигчидтэй танилц

Өчигдөр /2024.05.21/ улс төрийн нам, эвслүүдийн шийдвэр гаргах түвшний байгууллагууд хуралдаж УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчдээ тодруулсан. Тухайлбал, МАН-ын Бага хурал, АН-ын Үндэсний бодлогын хороо, ХҮН-ын Их хурал хуралдаж доорх хүмүүсийг тойрогт нэр дэвшүүлэхээр болжээ. Тус намуудаас жагсаалтад нэр дэвшигчдийг бид өмнө нь хүргэсэн билээ .

Хангайн бүс- 1 дүгээр тойрог

МАН- Г.Тэмүүлэн, Г.Сайханбаяр, А.Цогцэцэг, С.Чинзориг, Д.Тогтохсүрэн, Г.Ганболд, Г.Занданшатар, Б.Батцэцэг, Б.Даваадалай

АН- Л.Мөнхтулга, Д.Ганбат, Д.Цогтбаатар, О.Алтангэрэл, Г.Хосбаяр, Э.Болорчулуун, А.Адъяасүрэн, Д.Жаргалсайхан, С.Ганбаатар

ХҮН- О.Билгүүн, Ү.Гантиг, П.Тамир, Т.Булгамаа, Ч.Мөнх-Амгалан, Г.Бүтэмж, Д.Батмандах, Б.Урангоо, Г.Долгормаа

Баруун бүс- 2 дугаар тойрог

МАН- С.Бямбацогт, Э.Болормаа, З.Мэндсайхан, Ч.Хүрэлбаатар, Б.Чойжилсүрэн, Б.Заяабал, Ц.Цэрэнпунцаг, Б.Баярсайхан, С.Энхболд, Д.Амарбаясгалан

АН- Б.Пүрэвдорж, Ш.Адьшаа, Д.Батцогт, О.Цогтгэрэл, Ц.Одонтунгалаг, Б.Түвшин, Д.Батсайхан, З.Нарантуяа, О.Амгаланбаатар, Н.Тэгшбаяр

ХҮН- Х.Болор-Эрдэн, С.Бямбаасүрэн, С.Соёмбо, Д.Өнөржаргал, М.Бямбадорж, Б.Амараа, Д.Буянбал, Б.Энхзаяа, Б.Хаш-Эрдэнэ, Г.Баярмаа

Баян-Өлгий- 3 дугаар бүс

МАН –Т.Аубакир, Х.Жангавыл, З.Батырбек

АН-Б.Бейсен, Ш.Жандос, Х.Дармен

ХҮН-Б.Мухит, Ц.Цолмон, М.Болат

Хойд бүс-4 дүгээр тойрог

МАН- Б.Баярмагнай, Ж.Бат-Эрдэнэ, Л.Энх-Амгалан, Л.Мөнхбаатар, Ц.Даваасүрэн, Б.Бат-Эрдэнэ, Д.Батлут, Д.Үүрийнтуяа

АН-Б.Ариун-Эрдэнэ, Д.Өсөхбаяр, Х.Эрдэнэбаатар, Х.Батсайхан, Г.Цэрэндолгор Г.Мөнгөнхуяг, Х.Баттулга, Ж.Батзандан

ХҮН- Б.Мөнхболд, Т.Гансүлд, Т.Очирдарь, Э.Энхчимэг, Б.Зундуй, Ц.Энхбат, М.Элбэгзаяа, Э.Тунгалаг

Төвийн бүс- 5 дугаар тойрог

МАН- Б.Жавхлан, Г.Дамдинням, Б.Тулга, Ж.Энхбаяр, Б.Цогтгэрэл, Ч.Ундрам, Н.Лхагвадорж, Д.Өнөрболор, Ж.Батжаргал, С.Лүндэг

АН- Д.Батбаяр, Р.Батжаргал, Н.Одонгуяа, Д.Үүрийнтуяа, Д.Эрдэнэбат, С.Баярцогт, Д.Доржпүрэв, Ц.Туваан, С.Эрдэнэболд, Д.Эрдэнэсувд

ХҮН- М.Очирбат, Ш.Бархасбадь П.Ундрам Д.Бадамханд, Л.Жамбаа, Ш.Галам, Ч.Цог-Эрдэнэ, Г.Отгонтуяа, Г.Гантуяа, М.Соёл

Зүүн бүс- 6 дугаар тойрог

МАН-Л.Оюун-Эрдэнэ, Ц.Идэрбат, М.Ганхүлэг, Дорнод-М.Бадамсүрэн, У.Отгонбаяр, Л.Соронзонболд, П.Анужин

АН- Д.Балдан, Т.Пүрэвхатан, Б.Батдэлгэр, Ш.Бямбасүрэн, З.Төмөрбаатар, Н.Ганибал, С.Төмөрхүү

ХҮН- Д.Энхбаяр, М.Буянзаяа, Л.Лхагвасүрэн, Р.Энхтуяа, Д.Баярбилэг, У.Мягмархүү, А.Арвинжаргал

Говийн бүс-7 дугаар тойрог

МАН-Ө.Золбаяр, Н.Наранбаатар, Б.Саранчимэг, Б.Дэлгэрсайхан, Т.Энхтүвшин, Г.Мөнхцэцэг, Г.Батсуурь

АН- Р.Сэддорж, Д.Одсэр, Ц.Мөнхбат, Р.Эрдэнэбүрэн, Д.Алтангэрэл, Г.Ганбаатар, Л.Мөнхбаясгалан

ХҮН- Ж.Жамсрандорж, Ж.Оюунбаяр, Ч.Урангуа, Ф.Зоригоо, А.Отгонбаяр, Х.Номинсувд, Ц.Гандолгор

Баянзүрх-8 дугаар бүс

МАН–Э.Бат-Амгалан, Х.Булгантуяа, Б.Энхбаяр, Ж.Чинбүрэн, Н.Баярмөнх

АН-Ц.Жадамбаа, М.Тулгат, Т.Батцогт, Г.Ууганцэцэг, Г.Болормаа

ХҮН- О.Цэцэгбал, П.Наранбаяр, Б.Алимаа, Г.Баттөмөр, Д.Батцэцэг

Баянгол-9 дүгээр бүс

МАН- Ж.Ганбаатар, Х.Ганхуяг, Ө.Сумъяабаатар

АН- С.Эрдэнэ, Ц.Алтанцэцэг, Б.Баттулга

ХҮН-Ж.Золжаргал, Ш.Энхтуул, Т.Золбоот

Чингэлтэй, Сүхбаатар-10 дугаар тойрог

МАН-Н.Учрал, О.Батнайрамдал, Г.Дашням, Д.Цогтбаатар, Н.Батсүмбэрэл, М.Оюунчимэг

АН- И.Мөнхжаргал, Ц.Баатархүү, О.Баасанхүү, Х.Болормаа, Д.Бадарсан, Ч.Өнөрбаяр

ХҮН-Б.Хаш-Эрдэнэ, Ц.Эрдэнэбат, Д.Энхжаргал, Д.Батсайхан, Р.Бадмаанямбуу, Р.Эрдэнэбилэг

Сонгинохайрхан-11 дүгээр бүс

МАН-Н.Алтаншагай, Э.Батшугар, П.Сайнзориг, Н.Хүрэлбаатар, Ч.Номин

АН-Н.Алтанхуяг, Ж.Отгонбаяр, Н.Амаржин, Ц.Уянга, П.Галиндэв

ХҮН-Ш.Отгонтуяа, Ж.Төмөрхуяг, Г.Майцэцэг, Г.Батзориг, Ч.Баярсаяхан

Хан-Уул дүүрэг-12 дугаар бүс

МАН -Л.Нинжжамц, Ж.Алдаржавхлан, Т.Мөнхсайхан

АН- Э.Тамир, Ч.Лодойсамбуу, Б.Ариунболд

ХҮН-С.Санасэр, Б.Отгонтөгс, А.Мандахнаран

Налайх, Багануур, Багахангай-13 дугаар бүс

МАН- Ц.Сандаг-Очир, С.Амарсайхан

АН–Д.Алтанхуяг, Г.Цамбагарав

ХҮН-Б.Энхмаа, Б.Мөнхдөл

Уулчин Л.Пүрэвсүрэн туслах гэж байгаад амиа алдсан байдалтай байжээ
Уулчин Л.Пүрэвсүрэн туслах гэж байгаад амиа алдсан байдалтай байжээ
 
СЕХ “Үндэсний Эвсэл“-ийн тэргүүн Н.Номтойбаярыг нэр дэвшигчээр бүртгэж авлаа
СЕХ “Үндэсний Эвсэл“-ийн тэргүүн Н.Номтойбаярыг нэр дэвшигчээр бүртгэж авлаа